Britse Torpedobootjager HMS Impulsive (D11)

HMS Impulsive, Britse torpedobootjager

Inleiding
De I-klasse torpedobootjager HMS Impulsive

Werf:
Kiellegging:
Tewaterlating:
Indienststelling:
Einde:
†J. Samuel White and Company,
Cowes
9 maart
1936
1 maart
1937
29 januari
1938
22 januari
1946


Geschiedenis

De in oktober 1935 bestelde HMS Impulsive werd op 29 januari 1938 in dienst genomen. In oktober 1938 was het schip in Malta omgebouwd tot mijnenlegger.

Technische gegevens

Naam:
HMS Impulsive
Klasse:
I-klasse
Type:
Torpedobootjager
Land:
Groot-BrittanniŽ / Turkije
Waterverplaatsing:
Standaard: 1.370 tons BRT
Maximaal: 1.888 tons BRT
Afmetingen:
Lengte: 98,00 meter
Breedte: 10,00 meter
Diepgang: 3,8 meter
Aandrijving:
Parsons Stoomturbines
3 x Admiralty Boilers
Vermogen: 34.000 pk
2 schachten
Prestaties:
Snelheid: 35,6 knopen
Bereik: 10.240 km (15 knopen)
Bewapening:
4 x QF 120-mm Mk. IX L/45 geschut in
CP Mk.XVIII koepels
8 x 12,7 mm Mk.I Vickers machinegeweren in
Mk.I vierlingopstelling
10 x (5x2) 533 mm torpedolanceerbuizen
60 mijnen
Bemanning:
145

Tweede Wereldoorlog
HMS Impulsive diende bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlogin september 1939 bij de 3rd Destroyer Flotilla in de Middellandse Zee en werd teruggeroepen naar Groot-BrittanniŽ. Op 14 september 1939 kwam het schip aan in Plymouth en werd het ingezet voor escortediensten. Op 25 oktober 1939 werd de torpedobootjager toegevoegd aan Home Fleet op Scapa Flow, waar HMS Impulsive in december 1939 werd toegewezen aan de 20th Destroyer Flotilla werd toegevoegd. Op 24 januari 1940 werd de mijnenlegcapaciteit van het schip te Portsmouth verder ingevuld voor de specifieke taak van de 20th Destroyer Flotilla. Het schip begon op 27 januari aan haar diensten bij de flottielje.

HMS Impulsive was in april 1940 betrokken bij de Operatie Wilfred, de mijnenlegoperatie†bij Noorwegen. Eind april was de torpedobootjager betrokken bij Operatie Sickle, de Geallieerde landingen bij Andalsnes. Vervolgens volgden diverse mijnenlegoperaties. Op 27 mei 1940 werd het schip naar Duinkerken gezonden ten bate van Operatie Dynamo. Op 1 juni werd HMS Impulsive hierbij door een bomaanval beschadigd aan haar propeller en naar Engeland gesleept. Na haar reparatie volgden wederom vele mijnenlegoperaties. Op 3 september 1940 werd HMS Impulsive overgeplaatst naar Dover Command om van daaruit aan mijnenlegoperaties deel te nemen tot het schip op 7 september deel ging nemen aan anti-onderzeeboot en escorte patrouilles. Eind 1940, begin 1941 ging het schip het dok in voor reparaties, waarna het vanaf 16 januari 1941 weer deelnam aan escorteoperaties en mijnenlegoperaties.

Op 22 april 1941 kwam HMS Impulsive te Immingham aan, waar het schip werd omgebouwd om haar rol als torpedobootjager weer op te nemen. Vervolgens werd het schip in mei 1941 toegevoegd aan Home Fleet voor escortediensten om in juli in reparatie te gaan. Op 8 augustus 1941 werd HMS Impulsive toegevoegd aan de 3rd Destroyer Flotilla voor escortediensten tot het schip in december bij Thornycroft in Woolston aan een volledige herinrichting werd onderworpen, welke tot juni 1942 duurde.

Hierna werd de torpedobootjager aan de 6th Destroyer Flotilla toegevoegd voor escortediensten op de Atlantische Oceaan en†naar de Sovjet-Unie. Bij de bescherming van konvooi PQ-18, bracht het op 16 september 1942 de Duitse onderzeeboot†U 457 tot zinken. De escortediensten gingen door tot mei 1944, waarna het schip werd betrokken bij oefeningen ten bate van de aankomende landingen in NormandiŽ. HMS Impulsive werd op 18 mei 1944 toegevoegd aan de 23rd Destroyer Flotilla en nam deel aan Force S, als escorte van de landingsvloot. Op 6 juni 1944 gaf de torpedobootjager ondersteuningsvuur bij de landingen op Sword en deed vervolgens escortediensten bij de Eastern Task Force. In juli 1944 keerde de torpedobootjager terug bij Home Fleet op Scapa Flow en werd in augustus voor reparaties in het dok genomen. Vanaf oktober 1944 nam HMS Impulsive deel aan escortediensten bij de 14th Escort Group op Atlantische Oceaan tot het schip in maart 1945 werd overgeplaatst naar het 8th Destroyer Flotilla in Portsmouth voor escortediensten in het Engelse Kanaal. Op 17 juni 1945 ging het schip in reserve te Harwich.

De torpedobootjager werd op 22 januari 1946 aan W.H. Arnott, Young and Company Ltd. verkocht en werd gesloopt te Sunderland.

Commanding Officer:
Lieutenant Commander William Scott Thomas
(19 november 1937)

Lieutenant Commander Norman Lanyon
(januari 1942)

Lieutenant Commander Edward Gregson Roper
(5 mei 1942)

Lieutenant Philip Bekenn
(7 juli 1943)

Lieutenant Commander Charles Shelly Battersby
(27 december 1944)

Acting Commander (emergency) Victor Alexander Christian Henry George de Mauny
(1 juli 1945 - 24 oktober 1945)

Definitielijst

Sovjet-Unie
Sovjet Rusland, andere naam voor de USSR.
torpedobootjager
(Engels=destroyer) Zeer lichtgebouwd, snel en wendbaar oorlogsschip, bestemd om door verrassingsaanvallen grote vijandelijke schepen met de torpedo tot zinken te brengen.

Afbeeldingen


HMS Impulsive in Malta (1938)
(Bron: Wilco Vermeer collection)


HMS Impulsive in Malta, waarschijnlijk foto uit dezelfde serie als vorige
(Bron: Wilco Vermeer collection)

Informatie

Artikel door:
Wilco Vermeer
Geplaatst op:
08-03-2015
Laatst gewijzigd:
22-05-2016
Opmerkingen? Spelfouten?
Geef ons uw feedback!

CategorieŽn


Deze website is een initiatief van STIWOT Alle rechten voorbehouden © 2002-2017
Hosted by Vevida. Privacyverklaring, cookies, disclaimer en copyright.