Poolse cavalerie 1937-1939

Ontvangers Virtuti Militari V: Personen

V klasse (zilver) incomplete personenlijst:

'
Zdzislaw HempelKapitein; 24e Cavalerieregiment
Konstanty Hartingh1e luitenant; 11e Eskadron Rijdende Artillerie
Henryk KleinertCadet; 11e Eskadron Rijdende Artillerie
Leon WasilewskiBombardier; 11e Eskadron Rijdende Artillerie
Stanislaw HellerRotmistrz; 6e Regiment Ulanen "Kaniowskich"
Czeslaw PomorskiRotmistrz; 6e Regiment Ulanen "Kaniowskich"
Jozef StaniszewskiRotmistrz; 6e Regiment Ulanen "Kaniowskich"
Krzysztofowicz2e luitenant; 6e Regiment Ulanen "Kaniowskich"
Stanislaw Rogowski2e luitenant; 6e Regiment Ulanen "Kaniowskich"
Stefan TomaszewskiMajoor; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Antoni BieleckiRotmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Bronislaw CiepielaRotmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Stanislaw JuszczakRotmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Michal KowalksiRittmeister; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Edward KsykRotmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Jerzy PoborowskiRotmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Kazimierz KlaczyńskiKapitein; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Felix KoziebrodzkiKapitein; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Zygmunt MalachowskiKapitein; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Waclaw MuszynskiKapitein; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Dr. Alfred PaczkowskiKapitein; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Tadeusz Dąbrowiecki1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Franciszek Longchamps de Berier1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Neuman Bohdan1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Edward Romanowski1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Kazimierz Rostworowski1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Vladimir Scibor-Rila1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Vladimir Sieminski1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Franciszek Wojdak1e luitenant; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Boleslaw FilipowskiWachmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Wojciech JacekWachmistrz; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Pawel BonczarKorporaal; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
KubaczkowskiKorporaal; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Kazimierz DrozdStarszy ulan; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Stanislaw GolebiowskiStarszy ulan; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Jerome MazikStarszy ulan; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Wladysław BorowskiUlan; 9e Cavalerieregiment "Malopolska"
Jerzy FalkowskiMajoor; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Roman DzierżanowskiRotmistrz; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Stanislaw LubienskiRotmistrz; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Andrzej SozanskiRotmistrz; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jerzy Fedorowicz1e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Alfred Godlewski1e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Zdzislaw Malanowski1e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Marian Walicki1e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Eugeniusz Iwanowski2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Gerard Korolewicz2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jerzy Kostiuk2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jacek Longchamps de Berier2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Aleksander Marczynsk2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Zbigniew Panesz2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jerzy Scholz2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Wladyslaw Tychanowicz2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Wiktor Zieminski2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Zbigniew Zurowski2e luitenant; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Tadeusz BrykczynskiCadet-officier; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Stanislaw SzturmaCadet-officier; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Bartlomiej GajdaSergeant-korporaal; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Boromeusz PiaseckiSergeant-korporaal; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Antoni BusztaKorporaal; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Bronislaw CzechKorporaal; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Feliks MaziarskiKorporaal; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jozef OsemlokStarszy ulan; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Jozef KrolUlan; 14e Regiment Ulanen "Jazlowieckich"
Tadeusz Mikke (postuum)Luitenant-kolonel; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Kazimierz Jozef ChlapowskiMajoor; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Wladyslaw BraunekRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Jan BrodzkiRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Zbigniew BukowskiRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Bronislaw BuszkiewiczRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Michal KwaliaszwiiiRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Wladyslaw MackiewiczRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Szymon SkorupskiRotmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Edward GorzkowskiKapitein; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Zbigniew Baranski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Antoni Dunin1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Stanislaw Gardulski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Bohdan Lubierski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Marian Lukowski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Andrzej Niegolewski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Roman Rozalowski1e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Jan Maliszewski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Leon Okinczyc2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Maciej Proszyński2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Zygmunt Rusiecki2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Jan Trzcinski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Zygmunt Twardowski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Andrzej Wiewiorowski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
jan Wiezanski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Waclaw Zielinski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Waclaw Zielinski2e luitenant; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Wojciech GornyCadet-officier; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Andrzej GlabiszCadet-officier; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Alojzy JaegerStarszy Wachmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Antoni MichalczykStarszy Wachmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Franciszek GrzeszczykStarszy Wachmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Antoni OlejniczakStarszy Wachmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Franciszek RadeckiStarszy Wachmistrz; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Franciszek KowalskiKorporaal; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Franciszek SochaKorporaal; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Bronislaw BartkowiakStarszy ulan; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Czeslaw KrzyskoStarszy ulan; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Ignacy WyrwasStarszy ulan; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Felks GraczUlan; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Jan KiszkaUlan; 15e Regiment Ulanen "Poznan"
Jan MajewskiMajoor; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Janusz ChrzanowsRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stanislaw CzerniawskiRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Czeslaw DanielczykRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Michal GutowskiRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Czeslaw JuscinskiRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Piotr LaskowskiRotmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Wojciech Chelkowski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Kazimierz Karkowski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Adam Lossow1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef Madalinski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Bohdan Piotrowski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stanislaw Przyluski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef Sczaniecki1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Juliusz Sielecki1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stefan Stankiewicz1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef Walicki1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Marian Weclewicz1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Lucjan Wozniak1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Benedykt Zoltowski1e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Janusz Bardzinski2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Kajetan Cichocki2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Konstanty Gres2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stanislaw Kurnatowski2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Lech Mroczkiewicz2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Roman Nitecki2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Henryk Siudziński2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Tadeusz Stryja2e luitenant; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Bronislaw TrampczynskiCadet-officier; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jan GoliwasStarszy Wachmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Michal SwiatekStarszy Wachmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef KasprzakWachmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef WisniewskiWachmistrz; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stanislaw GorzelanyKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Ludwik KosteraKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jan OsiakKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Stanislaw PyziakKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Tadeusz WygasKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Wojciech ZbanyszekKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Tomasz ZielinskiKorporaal; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Czeslaw CzerwinskiSoldaat 1e klas; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Jozef BakUlan; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Alfred ZoltowskiUlan; 17e Regiment Ulanen "Wielkopolska"
Ryszard Kwiryn Kawecki (postuum)Kapitein; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Mieczyslaw SokołowskiKapitein; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Mieczylaw SokołowskiKapitein; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Jozef Stojewski-Rybczyński
(gesneuveld in 1944)
Kapitein; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Mieczyslaw Ostrowski1e luitenant; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Stanislaw Pokorny1e luitenant; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Kazimierz Wakalski1e luitenant; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Kazimierz Andruszewski2e luitenant; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Kamil Kazimierz Jozef de Pourbaix2e luitenant reserve; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Zdzisław de PourbaixKorporaal officier cadet; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Wladyslaw BubkaOgniem; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Stanislaw SzymanikOgniem; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Zygmunt NestorowiczOgniem; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Stanislaw DziadoszOgniem; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Stanislaw MarkiewiczKorporaal; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Alfred Zurowksi (postuum)Soldaat 1e klas; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Stanislaw Krepski (postuum)Soldaat 1e klas; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Konstanty Kasjanczuk (postuum)Soldaat 1e klas; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Konstanty BieniukBombardier; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Pawel OchabKanonnier; 2e Divisie Rijdende Artillerie
Jozef RzeczulkoKanonnier; 2e Divisie Rijdende Artillerie

Definitielijst

Artillerie
Verzamelnaam voor krijgswerktuigen waarmee men projectielen afschiet. De moderne term artillerie duidt in het algemeen geschut aan, waarvan de schootsafstanden en kalibers boven bepaalde grenzen vallen. Met artillerie duidt men ook een legeronderdeel aan dat zich voornamelijk van geschut bedient.
Divisie
Bestond meestal uit tussen de een en vier Regimenten en maakte meestal deel uit van een Korps. In theorie bestond een Divisie uit 10.000 - 20.000 man.
Regiment
Onderdeel van een divisie. Een divisie bestaat uit een aantal regimenten. Bij de landmacht van oudsher de benaming van de grootste organieke eenheid van ťťn wapensoort.

Pagina navigatie

Afbeeldingen


Virtuti Militari V klasse
(Bron: WW2awards)

Informatie

Artikel door:
Kaj Metz
Geplaatst op:
21-11-2016
Laatst gewijzigd:
23-11-2016
Opmerkingen? Spelfouten?
Geef ons uw feedback!

CategorieŽn


Deze website is een initiatief van STIWOT Alle rechten voorbehouden © 2002-2017
Hosted by Vevida. Privacyverklaring, cookies, disclaimer en copyright.